Пліснява на шпалерах: причини, перешкоди та ефективні способи боротьби

Категорії

Причини виникнення плісняви на шпалерах

Пліснява на шпалерах є поширеною проблемою, з якою стикаються багато людей. Поява плісняви на стінах може бути не тільки некрасивою, але й шкідливою для здоров'я. Розуміння причин, які спричиняють розвиток плісняви, є ключовим кроком у боротьбі з цією проблемою. Ось декілька поширених причин виникнення плісняви на шпалерах:

 1. Висока вологість. Підвищена вологість у приміщенні створює сприятливе середовище для росту плісняви. Це може бути зумовлено недостатнім провітрюванням, незадовільним утепленням стін або протіканням даху, що спричиняє накопичення вологи.
 2. Погана ізоляція. Погана ізоляція стін може призвести до утворення холодних містків, де конденсація збирається і сприяє розвитку плісняви.
 3. Недостатня кількість сонячних променів та світла. Місця з обмеженим доступом до сонячного світла, такі як внутрішні кути та закутки, стають ідеальними місцями для росту плісняви, оскільки світла і сонця недостатньо для знищення грибків.

Заходи попередження появи плісняви на шпалерах

Перешкоджання розвитку плісняви на шпалерах варто розглядати як проактивний підхід до утримання приміщення в чистоті та забезпечення здорового середовища. Ось декілька корисних порад:

 1. Провітрюйте приміщення. Регулярне провітрювання допоможе знизити вологість у приміщенні та забезпечить циркуляцію повітря, утримуючи стіни сухими.
 2. Контроль рівня вологості. Встановіть вологість у приміщенні на оптимальний рівень (40 - 60%), щоб виміряти рівень вологості використовуйте гігрометр. Для того, щоб підвищити, або понизити рівень вологості використовуйте зволожувачі повітря, вологовивідники або кондиціонери з опцією видалення вологи з повітря.
 3. Видаляйте пліснявиу на ранній стадії. Якщо ви помітили невелику пляму плісняви, негайно очистіть її спеціальними миючими засобами або домашніми рецептами, такими як розчин з оцту та води.
 4. Застосування спеціальних фарб та покриттів. Розгляньте можливість використання фарб та покриттів, що містять антигрибкові компоненти, які запобігають з'яві плісняви.

Ефективні способи боротьби з пліснявою на шпалерах

Якщо пліснява на шпалерах вже стала проблемою, важливо вжити ефективні заходи для її боротьби. Ось кілька корисних способів:

 1. Використання миючих засобів. Різноманітні миючі засоби спеціально призначені для боротьби з пліснявою. Вони ефективно видаляють плями та запобігають повторенню росту грибків.
 2. Сода та оцет. Суміш соди та оцту може бути ефективним домашнім рецептом для боротьби з пліснявою. Розтворіть 1 частку соди у 2-х частинах оцту і нанесіть на забруднені поверхні. Після деякого часу протріть м'якою щіткою та змийте водою.
 3. Білінь. Розбавте білину водою у співвідношенні 1:4 і нанесіть на забруднені шпалери. Через деякий час ретельно промийте водою.
 4. Зверніться до професіоналів. У випадках, коли пліснява на шпалерах дуже поширена або проблема повертається знову і знову, краще звернутися до професіоналів, які забезпечать якісне та довготривале вирішення проблеми.

Заслінений пліснявою інтер'єр може псувати настрій та впливати на здоров'я мешканців. Вчасні заходи для уникнення і боротьби з пліснявою допоможуть створити комфортне та безпечне життєве середовище у вашому домі. 

Також гарною інвестицією буде купити фотошпалери флізелінові з вініловим покриттям. Вони обладають високою щільність та не бояться вологи. Їх можна мити, тому пліснява якщо й з'явиться на них, то її легше буде прибрати та в більшості випадків грибок не перейде на саму стіну.

Рекомендовані товари
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*