Як зняти старі шпалери зі стін

Категорії
Зміст
 1. Вступ
 2. Початкові кроки перед зняттям шпалер
 3. Зняття шпалер: покрокові інструкції
 4. Догляд за стіною після зняття шпалер
 5. Висновок

Вступ

Перед початком ремонту, або оновлення оздоблювального матеріалу - треба зняти старий! В більшості випадків це шпалери. Напевно більшість знає, як знімати шпалери, але в наш час з'явилися різні види основ, які потребують відповідник додаткових засобів для комфортного, безпечного та швидкого зняття зі стін. В даній статті поділимося базовими інструкціями (кроками), що треба мати перед початком робіт та як виконати зняття ваших старих шпалер за стіни максимально правильно.

Початкові кроки перед зняттям шпалер

Перед тим як приступити до процесу зняття старих шпалер зі стін, необхідно виконати кілька підготовчих кроків. Це допоможе зробити процес більш ефективним і зменшити можливі пошкодження стін. Підберіть всі необхідні матеріали для роботи. Це дуже важливо, щоб все було під рукою та в одному місці. Для зняття шпалер зі стін вам знадобиться наступне обладнання:

 1. Велика міцна губка або шпатель.
 2. Відро з теплою водою
 3. Розчинник або спеціальний засіб для видалення шпалер.
 4. Рушники або тряпки для витирання вологи

Підготуйте робоче місце: перед початком роботи захистіть підлогу або меблі, щоб уникнути бруду та пошкоджень. Використовуйте покриття з пластику або старі газети. Визначте тип ваших шпалер: перед зняттям шпалер важливо з'ясувати, з яким типом шпалер ви маєте справу. Якщо шпалери мають водостійке покриття (наприклад флізелінові фотошпалери) або виготовлені з винилу, може знадобитися додатковий засіб для видалення.

Зняття шпалер: покрокові інструкції

Після підготовчого етапу можна починати знімати старі шпалери зі стін. Ось коротка інструкція, які вам потрібно діяти:

 1. Видаліть верхній шар: якщо шпалери мають два шари, використайте губку або шпатель, щоб зняти верхній шар. Це допоможе зняти папірний шар, залишивши лише нижній вініловий.
 2. Обережно знімаємо вініловий шар. Змочіть губку або шпатель в розчиннику або спеціальному засобі для видалення шпалер. Потім нанесіть розчинник на вініловий шар і дайте йому впитатись в текстуру шпалер протягом декількох хвилин. Це допоможе розм'якшити клей, що утримує шпалери на стіні.
 3. Зніміть вініловий шар. Після того, як клей розм'якшився, використовуйте губку або шпатель, щоб обережно зняти вініловий шар зі стіни. Працюйте знизу вгору, поступово знімаючи шпалери.

Догляд за стіною після зняття шпалер

Після успішного зняття шпалер важливо виконати кілька кроків догляду за стінами і підготовки їх до подальшого оброблення або покриття:

 1. Видаліть залишки клею. Для цього використовуйте вологу губку або тряпку, щоб обережно видалити залишки клею зі стін. Якщо клей важко знімається, використовуйте розчинник або спеціальний засіб для видалення клею.
 2. Очистіть стіни. Перевірте стіни на наявність бруду або пилу. Видаліть їх за допомогою м'якої ганчірки або пилососа з насадкою для очищення стін.
 3. Ремонт і підготовка до фарбування: перевірте стіни на наявність пошкоджень, тріщин або нерівностей. Виконайте необхідні ремонтні роботи, заповнюючи тріщини або виправляючи нерівності. Потім підготуйте стіни до фарбування шляхом шліфування та використання шпаклівки.

Висновок

Зняття старих шпалер зі стін може бути трохи трудомістким процесом, але з правильною підготовкою та інструментами ви зможете легко впоратися з цим завданням. Пам'ятайте, що терплячість та обережність є ключовими факторами успішного зняття шпалер. Після зняття шпалер ви будете мати чисті стіни, готові для подальшого оновлення та декорування.

Рекомендовані товари
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Передзвоніть мені
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*